Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dion

Dion - informace o letovisku

V předhůří Olympu se u Termajského zálivu v Egejském moři nachází antická vesnička Dion, jejíž název je odvozen od jména nejvyššího řeckého boha Dia. Kdysi se vesnička jmenovala Malathria. Dion se v době Filipa a Alexandra Makedonského stal hlavním svatým městem celé oblasti a žilo zde okolo 15 tisíc obyvatel. Důležitý význam měl i v době římské, kolem roku 1000 n. l. pak definitivně zanikl. Kdysi zde stával jedinečný Diův chrám, řecké i římské divadlo a stadion. Najdeme zde staré makedonské hrobky, 14 ulic se základy domů, baziliku, řecké a římské divadlo a mnoho dalších pozoruhodností. Vše je uchováno v obrovském archeologickém parku, který jistě stojí za návštěvu. Ruiny starého města pocházejí z doby, kdy zde pobývali Římané. K vidění jsou zde krásné mozaiky z římských lázní z 2. st. n. l. a také zbytky svatyně, která byla zasvěcena egyptské bohyni Ísidě.

Malá starověká vesnička je vzdálena asi 80 km od Soluně. Návštěvníky sem přitahuje hlavně řada krásných a čistých pláží, kde mají možnost provozovat řadu plážových či vodních sportů, jako je windsurfing, paragliding, jízda na vodních lyžích nebo na skútru. Na kraji městečka se rozkládá hlavní oblázková pláž obklopena průzračně čistým mořem, které láká ke koupání všechny věkové kategorie. Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné také pro rodiny s malými dětmi.

Nedaleko Dionu se rozkládají velká turistická centra Olympské riviéry, láká tak milovníky lenošení na plážích, ale také lidi se zájmem o historii. Z Dionu se dá podniknout řada zajímavých výletů do okolí. Navštívit můžete například vesničku Litochoro, která na vás dýchne typicky řeckou atmosférou, nebo soutěsku Enipea s vodopády. Zajímavým a přitažlivým místem je Livithra, které proslulo jedinečným jevem narušené gravitace.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.

Olympská riviéra – ti bohové museli být šílení

Olympská riviéra – ti bohové museli být šílení

Turisty nejvyhledávanější místo ve středním Řecku s kilometry oblíbených písčitých pláží, průzračným Egejským mořem, bohatým společenským životem a populárními památkami – to je Olympská riviéra, území, vinoucí se 23 kilometrů po úpatí bájné hory Olympos, sídla řeckých bohů.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA