Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Oia

Oia - informace o letovisku

Malebné městečko Oia, někdy též nazývané jen Ia, je nejsevernější lokalitou na ostrově Santorini. Nachází se asi 11 km od hlavního města Fira a jeho neobvyklý půvab spočívá hlavně v malých domcích typické santorinské architektury, které jsou vytesány terasovitě do skály. Některé září bílou barvou, jiné modrou nebo okrovou. Jedinečnou atmosféru městečka doplňují neoklasicistní sídla s nádvořími a úzkými dlážděnými uličkami. Z městečka je nádherný a neopakovatelný výhled na Egejské moře a protější ostrov Thirassia. Oia je známá rovněž svými krásnými a romantickými západy slunce. Návštěva tohoto nevšedního městečka ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek.

Na počátku 20. století mělo městečko kolem 9 tisíc stálých obyvatel, z nichž většinu tvořili námořníci. V roce 1956 však přišlo silné zemětřesení a od té doby se populace města Oia zúžila na asi 500 obyvatel. Do 2. světové války představovala Oia hospodářské a kulturní centrum ostrova. Dnes se v městečku klikatí dlážděné úzké uličky lemované nejrůznějšími obchůdky a krámky se suvenýry. Během hlavní letní sezóny bývá městečko doslova přeplněno turisty s fotoaparáty a videokamerami, kteří čekají na to, aby zachytili východ či západ slunce. Proto je zde někdy problém najít si klidné a nikým nerušené místo, odkud byste se mohli kochat překrásnými panoramaty, které Oia poskytuje. Také ceny za ubytování se během hlavní sezóny šplhají do závratných výšek a mnohdy jsou veškeré hotely zamluveny již několik měsíců dopředu.

V oblasti Oia se rozkládají dvě pláže, ke kterým se z městečka dostanete pěšky, přístupné jsou však jedině sestupem přibližně 200 schodů. Jednou z nich je pláž Krmeni s přístavem a druhou pláž Ammoudi. Asi 3 km od Oie se pak nachází ještě další rozsáhlá pláž Baxades, kterou s městečkem spojuje dobrá cesta.

 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA