Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Imerovigli

Imerovigli - informace o letovisku

Imerovigli je velmi klidné městečko postavené na útesu Kaldera asi 2 km od hlavního města Fira. Obě města na sebe v podstatě navazují a odděluje je od sebe pouze zajímavý kostel Panaghia Malteza. Pod tímto kostelem se nachází výběžek skály, který umožňuje překrásný rozhled na celý kráter i daleko do Egejského moře. Nachází se zde také zbytky domků, které byly zničeny při zemětřesení v roce 1956. Do Fira lze tedy pěšky dojít příjemnou krátkou procházkou. Pro Imerovigli je typická santorinská architektura s bílými domky, které jsou vytesány terasovitě do skály. Některé září bílou barvou, jiné modrou nebo okrovou. Jedinečnou atmosféru městečka doplňují neoklasicistní sídla s nádvořími a úzkými dlážděnými uličkami. Kdysi bylo Imerovigli sídlem aristokratických rodin. Z městečka je nádherný a neopakovatelný výhled na Egejské moře a jedinečným zážitkem je pozorovat zdejší západ slunce.

Místní obyvatelé městečku říkají zkráceně Merovigli, což v překladu do češtiny znamená Denní stráž. To jen dokazuje, že v dobách pirátských nájezdů město fungovalo jako každodenní pozorovatelna. Dnes je Imerovigli klidným a romantickým místem, jež často vyhledávají novomanželé, aby zde strávili svou svatební cestu. V městečku najdete několik obchůdků, restaurací a taveren lákajících k ochutnávce místních řeckých specialit.

Imerovigli nemá vlastní pláž, nejbližší pláže jsou od městečka vzdáleny asi 3 kilometry. Proto je toto letovisko vhodnější pro lidi, kteří chtějí cestovat, poznávat ostrov a přitom být ubytovaní na klidném a příjemném místě. Za vidění jistě stojí ruiny benátského hradu Skaros z 12. století nacházejícího se na útesu. O něco níže se pak nachází pozůstatky bývalého benátského města.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA