Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fira

Fira - informace o letovisku

Asi 260 metrů nad přístavním městem Skala se na útesu rozkládá hlavní město ostrova Santorini – Fira. Můžete se k němu dostat buď pěšky po 580 schodech, což je opravdovým sportovním výkonem, na hřbetu osla nebo pravidelně jezdící lanovkou. Fira je atraktivní město s typickou santorinskou architekturou. Mezi bílými domky s modrými okenicemi a dveřmi, které jsou natěsnány vedle sebe, se klikatí dlážděné uličky lemované obchůdky a krámky se suvenýry. Občas někde vykoukne kostelík s typickou modrou kopulí, kterého sedí místní stařenka oděná do typického černého kroje. Téměř z každého místa ve Fiře se před vámi otevřou nádherné výhledy na Egejské moře, přístav a okolní ostrůvky. Nezapomenutelným zážitkem je zdejší západ slunce.

Občerstvení turistům poskytují nesčetné restaurace, taverny, bary a kavárny. Fira je ideálním místem pro lidi, kteří se chtějí bavit a užívat nočního života. Ubytovací možnosti jsou zde ale velice omezené. Najdeme zde jen několik menších hotelů a penzionů, které svým vzhledem zapadají do charakteru ostrova. Právě díky tomu zde není příliš rozvinuta masová turistika, pomineme li davy turistů, kteří sem přijíždějí na jednodenní výlety. V podvečer už pak Fira patří jen těm, kdo zde tráví svou dovolenou. Ve městě můžete navštívit muzeum s pravěkými nálezy, helenistickými a římskými sochami a portréty a mnoha dalšími artefakty.

Pokud zatoužíte po odpočinku na pláži, vydejte se na východní stranu ostrova, kde najdete letovisko Kamari s rozlehlými plážemi tvořenými černým lávovým pískem. Koupání je umožněno v průzračně čistých vodách Egejského moře. Z Firy je překrásný výhled na ostrůvky Naa Kameni a Palaia Kameni, známé pod názvem Spálené ostrovy. Tvořeny jsou totiž černým vulkanickým kamenem.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA