Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skala Kalloni

Skala Kalloni - informace o letovisku

V krásné Kallonské zátoce, která je lemovaná širokou písečnou pláží, se rozkládá malebné městečko a letovisko Skala Kalloni. Historie městečka se datuje až do roku 1300 př. n. l. a již od antiky mělo velmi zásadní vliv na dění na ostrově. Historie města je patrná na jeho architektuře, jedinečná je například stavba kostela Zoodochos Pigi, což v překladu znamená kostel Životodárného Pramene.

Zátoka Kalloni se proslavila nejen pěknou čistou písečnou pláží, ale také oblíbenými kallonskými sardinkami. Každoročně v srpnu se na náměstí dokonce pořádá tradiční sardinkový festival. Tam máte možnost ochutnat místní vyhlášené sardinkové speciality, kvalitní lesboské ouzo nebo se seznámit s řeckými tanci a hudbou. Ve starém přístavu kotví rybářské a výletní lodě.

Pláž má pozvolný vstup do moře, proto je ideální zejména pro rodiny s dětmi a méně zdatné plavce. Koupání je umožněno ve vodách průzračně čistého a teplého Egejského moře. Na pláži máte navíc možnost vyzkoušet celou řadu vodních sportů, jako je například windsurfing, paragliding, jízda na vodních lyžích, skútrech či gumovém banánu. Pláž navíc obklopují vzrostlé stromy, které tak vytváří příjemný a mnohdy vyhledávaný stín. Pro návštěvníky je v centru městečka připraveno několik taveren, restaurací a barů lákajících k příjemnému posezení u skleničky nebo k ochutnání voňavých řeckých pokrmů. Vyhledávané jsou místní rybí speciality nebo čerstvě ulovené plody moře.

V okolí zálivu se rozkládá nádherná příroda, která se stala útočištěm mnoha druhů ptáků, a rostou zde zajímavé divoké květiny. Může se stát, že uslyšíte zpívat slavíky nebo na okraji zálivu spatříte plameňáky. Za návštěvu stojí nedaleké městečko Limonos, kde stojí stejnojmenný klášter z roku 1523 zasvěcený Archandělu Michaelovi. Klášter ukrývá knihovnu se sbírkou asi 5000 knih od roku 1502 až po současnost. Limonos byl během turecké okupace hlavním intelektuálním centrem ostrova.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA