Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mytilini

Mytilini - informace o letovisku

Hlavní město ostrova Lesbos se rozkládá na jeho východním pobřeží a představuje jakousi pomyslnou vstupní bránu na celý ostrov. Mytilini bylo vystavěno na sedmi kopcích a návštěvníky přitahuje zejména jeho bohatá historie. Už v dávných dobách hrálo Mytilini na ostrově důležitou roli a v době antiky bylo důležitým intelektuálním centrem ostrova. Dochovalo se zde množství významných památek. Tou nejdůležitější a nejvzácnější je bezesporu městský hrad, jenž je v celém středomoří jedním z nejzajímavějších. Tento hrad obklopuje borovicový les, který se táhne až k veřejným plážím. Každoročně se stává dějištěm nejrůznějších slavností a kulturních událostí, jako například divadelních či operních vystoupení, výstav a koncertů. Dochovalo se také antické divadlo, které bylo známé pro svou skvělou akustiku. Milovníci historie by si jistě neměli nechat ujít návštěvu Archeologického muzea, kde jsou uloženy památky nalezené na ostrově. Uvidíte zde plno zajímavých předmětů.

Podél pobřeží se táhne krásná dlouhá pláž s pozvolným vstupem do moře, což je ideální hlavně pro rodiny s malými dětmi a méně zdatné plavce. Vyzkoušet zde můžete celou řadu vodních sportů nebo se věnovat plážovým hrám. Ve zdejším rozlehlém přístavu můžete vidět zakotvené rybářské a výletní lodě, ale také luxusní jachty.

Pro Mytilini jsou typické všudypřítomné bílé staré kostelíky, které dotvářejí jedinečnou atmosféru ostrova.  Dnes je Mytilini jakýmsi ostrovním velkoměstem, kde se snoubí kultura a historie s moderními vlivy. Stojí zde budovy z nejrůznějších historických období, starobylé domy, kostely i všelijaké monumenty. Na své si zde rovněž přijdou i milovníci gastronomie. V centru města se nachází nesčetné množství taveren, barů a restaurací lákajících k ochutnávce pravých řeckých specialit či k posezení u sklenky dobrého vína s výhledem na moře. Pokud máte rádi rušný noční a společenský život, navštivte některou z místních diskoték, které hrají jak moderní, tak i tradiční písně a kde se můžete oddávat hudbě až do rána. Ve městě se pravidelně konají tradiční trhy, které byste si určitě neměli nechat ujít.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy LAST MINUTE! Využijte jedinečnou nabídku přistýlek již od 2.990 Kč! Ceny pro dospělého od 6.990 Kč! Cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna a Prahy, pobyty na 7, 10 i 11 nocí. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA