Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Petra

Petra - informace o letovisku

Na severní pobřeží ostrova Lesbos se nachází malebná vesnička Petra, která se stala velmi oblíbeným cílem turistů a patří k nejhezčím na ostrově. Najdeme ji asi 5 km jižně od města Molyvos a trvale zde žije kolem 1250 obyvatel. Podle legendy v Petře během Trojské války dokonce zakotvil i slavný Achilles.

Letovisko se pyšní dlouhou písečnou pláží, v jejímž okolí se zvedají až 30 metrů vysoké skály. Odtud také pochází název Petra, jenž v češtině znamená „skála“ či „kámen“. Na vrcholku těchto skal byl postaven kostel Panagia Glykophilousa (Panny Marie Sladce Líbající), kam se dostanete po zdolání 114 schodů. Uvnitř kostela najdete překrásný vyřezávaný ikonostas se vzácnou ikonou Panny Marie. Návštěvu tohoto kostela byste si tedy určitě neměli nechat ujít, připravili byste se totiž zároveň o nádherné výhledy do okolí. V městečku se každoročně 15. srpna koná pouť na oslavu Panny Marie.

Od kostela pak vedou úzké klikaté uličky lemované starými kamennými domky směrem k moři. V některých domcích se dnes nachází obchůdky se suvenýry, kavárny či restaurace. Zdejší pláž má pozvolný vstup do moře, což je ideální zejména pro rodiny s dětmi a méně zdatné plavce. Koupání je umožněno v křišťálově čistém Egejském moři. Petra je ideálním místem pro trávení příjemné a klidné dovolené s nádechem romantiky.

Vesnice obklopuje široký záliv, který je chráněn dvěma malými ostrovy Agios Georgios a Psira. Nad těmito ostrůvky jsou k vidění nezapomenutelné západy slunce, kterými je Petra proslulá. Na své si zde přijdou i milovníci nočního života, otevřeny jsou bary, kluby i diskotéky. Na promenádě si pak v taverně můžete objednat čerstvou rybu nebo skleničku ouza.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Létáme na Řecké ostrovy: Kréta, Rhodos, Kos, Rhodos, Zakynthos, Korfu,... z Brna, Prahy a Ostravy. Z široké nabídky společně vybereme tu nejlepší dovolenou pro Vás. S námi cestujete již 29. sezónu!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA