Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Myrina

Myrina - informace o ostrově

Hlavním městem ostrova Limnos a jeho důležitým obchodním centrem je Myrina. Město se nachází na jihozápadě ostrova v blízkosti dvou zálivů rozdělených skalním masivem a žije v něm okolo 4 tisíc obyvatel. Pojmenováno bylo po manželce krále Thoa – Myrině. Historie města sahá do 12. století, v tomto období byly položeny základy města a vystavěna pevnost na kopcích. 

Tato pevnost byla posléze Benátčany a Turky přestavěna na zámek, který je dnes známý pod názvem Paleocastro a je dominantou myrinského přístavu. V jeho okolí najdete množství rybích restaurací, kde si můžete objednat pokrm z čerstvě ulovené ryby nebo mořských plodů. Romantická večeře bude umocněna výhledem na pobřeží a zapadající slunce. Pobřeží je lemováno neoklasickými domy, které v minulosti obývali řečtí aristokraté. Ti však byli donuceni před příchodem Turků odejít. Domy, které byly z převážné části vystavěny ve druhé polovině 19. století, jsou dnes majetkem potomků původních majitelů.

Ulice Myriny ukrývají řadu obchůdků, restaurací a kaváren, které lákají k posezení. Najdete zde také nezbytné instituce, jako banky, směnárny, poštu nebo nemocnici. V centru hlavního města se tyčí krásná katedrála Agia Triada, kterou zdobí dvě zvonice. V Myrině můžete navštívit zajímavá muzea, jako je třeba Archeologické muzeum se spoustou vzácných památek na dávné časy. Sídlí v dřívější vládní budově a ukrývá poklady z celého ostrova. Jednotlivé artefakty jsou řazeny chronologicky od doby bronzové až po období římské nadvlády. K dalším zajímavým institucím patří Byzantské muzeum a Muzeum církevních pokladů. V Myrině se každoročně pořádá divadelní festival, při kterém mohou návštěvníci shlédnout řadu dramatických představení.

Okolí Myriny je mírně zvlněné, krajina je kopcovitá a nabízí nádherné výhledy na město, moře a okolí. Pokud se na některý z kopců vypravíte v podvečer, můžete z něj pozorovat jedinečný západ slunce. Myrina se může pochlubit také krásnými a dobře dostupnými plážemi. Jsou tvořeny jemným pískem a lemovány bujnou zelení, která poskytuje během léta příjemný stín. Myrinské pláže jsou ideální pro sladké nicnedělání, ale také pro plážové sporty. Kdo má zájem, může vyzkoušet některé z nabízených vodních sportů. Zdejší intenzita vln je vhodná pro windsurfing, jízdu na vodních lyžích nebo projížďky na motorových člunech.

Přestože je Myrina hlavním městem, není nijak rušná a ani po setmění se zde nedočkáte žádné bujaré zábavy. Tu nabízí pouze místní taverny a bary, kde je možné se setkat s živou hudbou a kde se čas od času pořádají tradiční řecké večery. Jinak je ale celková atmosféra Myriny  spíše klidná a typicky ostrovní. O ubytování návštěvníků se starají komfortní hotely, ale i levnější a skromnější rodinné hotýlky, penziony a apartmány. Pro všechny, kdo touží poznávat krásy ostrova, jsou zde k dispozici půjčovny jízdních kol, motorek a automobilů. Přímo z Myriny se můžete do ostatních míst ostrova Limnos dostat také výletními autobusy. Za návštěvu stojí například nedaleký Artemidin chrám, který je památkou na helénské období. Dochovat se z něj podařilo centrální část s několika klenutými budovami.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA