Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rhodos – ostrov, který strážil Hélios

Rhodos patří mezi oblíbené turistické destinace. Je ideální pro ty, kteří chtějí při své dovolené v Řecku něco poznávat. Jedná se o největší z Dodekanéských ostrovů, takže se vyplatí ho navštívit i na delší dobu alespoň čtrnácti dní, abyste stihli všechno podstatné projet. Rhodos nabízí množství přírodních i kulturních památek, takže milovníci historie si tu přijdou na své.

Filerimos s klášterem a výhledem

V severní části ostrova Rhodos se nachází zalesněný kopec Filerimos, na kterém stojí pozůstatky raně křesťanské baziliky a také komplex katolického kláštera. Ve stejné oblasti stávalo v době antiky také starověké sídlo, z kterého se ovšem příliš nedochovalo, částečně také proto, že materiál z původních antických staveb byl použit na výstavbu nových křesťanských staveb. Od baziliky vede cesta, kterou se můžete dostat na celkem ohromující vyhlídku s velkým betonovým křížem. Vyhlídková plošina sama o sobě skýtá krásný výhled po ostrově, ale zájemci si mohou po schodech v kříži vystoupat až do jeho vodorovných ramen, které slouží jako rozhledna.

Rhodos, Řecko

Z antiky se tu dochovaly ještě dvě velká sídla Lindos a Kamiros, každý na jiné straně ostrova. Kdo rád prochází antická naleziště, bude ve svém živlu.

Přírodní atrakce

Pokud holdujete raději přírodním památkám, pak byste si neměli nechat ujít Sedm pramenů nedaleko města Kolymbia. Jedná se o místo v lese, kde se 7 pramenů vlévá do místního blankytně modrého potoka. Přímo v lese je pro turisty připravená restaurace a nedaleko také parkoviště, od kterého je hlavní příchod k sedmi pramenům. Velmi oblíbený je dlouhý a tmavý tunel v kopci, kterým se dá projít na druhou stranu k říčce. Druhým přírodním lákadlem je Údolí motýlů, což je taková procházka po cestičkách a lávkách lesem, při které kolem vás poletuj stovky motýlů. Musíte se ovšem trefit do hlavní sezony, jinak tam motýli nejsou.

Tím hlavním, co na Rhodosu láká, je Rhodský kolos, což je antická památka zařazená mezi sedm divů světa, která už ale paradoxně nestojí. Mělo se jednat o vysokou bronzovou sochu boha Hélia, která strážila vjezd do přístavu v hlavním městě Rhodos. Dnes už pouze na obou březích stojí symbolicky dva jeleni tam, kde měly stávat nohy sochy. Jinak si ve městě můžete zajít do pozůstatků středověkého opevnění.

Dnes se dají last minute zájezdy do Řecka na Rhodos pořídit za něco kolem třinácti tisíc korun včetně stravy. Jestli vás tedy Řecko láká, Rhodos je určitě jedním z míst, která vás uchvátí.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 2 831 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA