Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Proč si dovolenou do Řecka nevybrat jako ALL-INCLUSIVE?

Řecko a řecké ostrovy jsou mezi českými turisty velmi populární destinací a každoročně se na dovolenou do Řecka vypraví desítky tisíc Čechů. Oproti zemím jako je Egypt nebo Tunisko, kde patří all-inclusive zájezdy k těm nejoblíbenějším, je Řecko naopak zemí, u které se vyplatí individuální turistika nebo zájezdy, které nám umožní poznat z Řecka co nejvíce.

Řecko

Řecko je natolik zajímavá a bezpečná země, že by byla velká škoda strávit dovolenou v jediném hotelovém komplexu, stravovat se pouze v hotelové restauraci a srkat nápoje z post-mixu. Ne každý má ovšem odvahu a třeba i jazykovou vybavenost, aby se do Řecka vypravil sám po vlastní ose. Nabízí se pak možnost vybrat si zájezd s cestovní kanceláří Viamare, která se zaměřuje na poznávání méně známých míst, památek, místní kultury, obyvatel a vyhlášené řecké kuchyně. Cestovatel, nebo chceme-li účastník zájezdu, má možnost poznat opravdové Řecko a vyhnout se přitom masovému turismu. Typickým místem pro skvělou dovolenou v Řecku je například přímořské městěčko Vassiliki v zeleném údolí na jihu ostrova Lefkada, které je označováno jako ráj windsurfingu, dvoutisícové městečko Paleochora se zříceninou benátského hradu ležící na jižní, malebné části Kréty, ojedinělá osada Xi u pláže s červeným pískem a bílými skalními útvary na ostrově Kefalonie, příjemná vesnička Limni Keri s kouzelnými západy slunce v úrodné části ostrova Zakynthos, kde lidé hojně pěstují zeleninu, olivy a chovají domácí zvířata nebo přímořská vesnička Stegna na ostrově Rhodos s tou pravou řeckou atmosférou a krásnou písčito-oblázkovou pláží.

Řecko

Řecko je jednou z kolébek evropské civilizace, země bohatá na památky i místa opředená bájemi a pověstmi. Právě v antickém Řecku se nacházely čtyři ze sedmi divů světa. Mimoto je to také země s křišťálově čistou vodou a sluncem zalitými plážemi. Navzdory všem zprávám o krizi řecké ekonomiky a strachu Evropské unie z povolebního vývoje, je Řecko zemí příjemných a pohostinných lidí, kteří vítají turisty s otevřenou náručí. Na řeckých ostrovech je stále možnost poznat tradiční způsob života a obživy místních obyvatel. Každý ostrov je přitom jedinečný jak po stránce přírodní, tak z pohledu ostrovní atmosféry, která je vytvářena především kulturní tradicí místních obyvatel. Kdo chce na své letní dovolené poznat více než jen hotelový komplex a přilehlou pláž, měl by vyrazit do místních taveren, obchůdků, uliček a na místní tržiště.

Řecko

Řecká kuchyně by vydala na samostatnou knihu. Základem středomořské stravy jsou ryby, jehněčí maso, spousta zeleniny, jogurty a pochopitelně olivový olej. Nejoblíbenější úpravou masa a zeleniny je grilování, které zachová masu jeho chuť, šťavnatost a pokrm zároveň zůstává dietní. Za tradiční řeckou kuchyní musíme vyrazit dál od hotelových komplexů a orientovat se na hospůdky a taverny pro „místní“.

Řecko

Malé shrnutí na závěr. Proč si tedy pro dovolenou v Řecku NEVYBRAT zájezd all-inclusive v obřím hotelovém komplexu?

- Řecko je bezpečná země, kde je možné se bez problémů pohybovat zcela samostatně a svobodně,
- Řekové jsou velmi pohostinní a přátelští, vždy ochotní pomoci,
- Tradiční kulturu lze poznat jen mimo vyhlášené destinace s davy turistů,
- Tradiční řeckou kuchyni můžeme ochutnat hlavně mimo hotelové restaurace.

Řecko

Cestovní kancelář Viamare pro své zájezdy do Řecka vybírá místa, která nabízejí to nejlepší z místní kultury, stylu života a přírody, a přitom nejsou obklopena davy turistů z celého světa.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 2 668 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA