Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Galissas

Galissas - informace o letovisku

Na severovýchodním pobřeží ostrova Syros se rozkládá krásné, velké středisko Galissas pyšnící se dlouhou písečnou pláží. Leží přibližně 7 km od hlavního města Ermoupolis, se kterým má zajištěno pravidelné autobusové spojení. Původně na tomto místě stávala antická osada obehnaná hradbami táhnoucími se až na kopec Agia Pakou. Ruiny této osady ze 7. – 8. století tak tvoří nádhernou dominantu oblasti. Dnes je na tomto kopci k vidění ještě stejnojmenná kaple. V centru městečka naleznete nejrůznější obchody a krámky se suvenýry, taverny, kavárny a restaurace lákající k ochutnávce tradičních řeckých specialit. Turistům je k dispozici také turistická kancelář, směnárna, bankomat a půjčovny aut a motorek.

Hlavním turistickým lákadlem se však stala rozlehlá pláž s jemným pískem lákající k relaxaci, ale také k vodním sportům. K dispozici jsou vám vodní kola, šlapadla, kánoe, surfy a vybavení pro paragliding. Pláž má pozvolný vstup do moře, což je vhodné pro rodiny s dětmi. Navíc je lemovaná tamaryšky, které ji chrání před větrem. Najdete zde veškerý plážový servis, jako kabinky na převlékání, sprchy, toalety, dětská a volejbalová hřiště. Za malý poplatek máte možnost si vypůjčit i lehátka a slunečníky. Této pláži byla pro její čistotu písku a vody udělena Modrá vlajka EU, zaručující její nejvyšší kvalitu.

Jestliže se vydáte mimo hlavní pláž, narazíte na členité a romantické menší pláže a také na krásnou pláž s názvem Armeos. Tato pláž se stala vyhledávaným cílem milovníků nudismu. Na konci pláže se nachází malá jeskyně a vystavěna zde byla kaplička Agios Stefanos. Pokud chcete podniknout zajímavý výlet, vydejte se do nedalekého města Angathopes, kde jsou k vidění krásné neoklasicistní domy. Překrásnou pláž pak objevíte u městečka Vari, nebo v zálivech Finikas, Kini a Megas Gialos.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA