Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ermoupoli

Ermoupoli - informace o letovisku

V zálivu Ermoupoli na východním pobřeží ostrova se nachází stejnojmenné hlavní město, kde žije převážná část obyvatel. Město bylo díky svým četným historickým stavbám vyhlášeno národní kulturní památkou. V minulosti bylo zasvěceno starověkému bohu obchodu. Nacházel se zde totiž důležitý přístav, který z Ermoupoli udělal nejvýznamnější středisko obchodu a kultury v zemi. Právě zde byla hlavní křižovatka mezinárodních mořských cest.

Město je významné svými neoklasicistními budovami, starými sídly a bílými domy postavenými v ostrovním stylu a směřujícím dolů k přístavu. V centru města se rozprostírá náměstí Miaouli lemované kavárnami, restauracemi a tavernami, které lákají k ochutnávce místních řeckých specialit. Nejdůležitější stavbou ve městě je radnice projektovaná architektem Zillerem. Dominantní je také Apollónovo středověké divadlo připomínající milánskou La Scalu. Uprostřed náměstí stojí socha admirála Miaoulise. Po městečku je rozeseto několik kostelů, z nichž nejzajímavější jsou kostely zasvěcené Proměně, Dormition Naší paní, kostel Svatého Demetria, Tří knězů a Svatého Nicholase.  Milovníci historie si jistě nenechají ujít návštěvu zdejšího Archeologického muzea, které uchovává rozsáhlé sbírky artefaktů nalezených na ostrově. Ve středověké knihovně je umístěno mnoho vzácných a zajímavých knih.

Při návštěvě města byste neměli vynechat jeho čtvrť nazývanou Vaporia, kde v minulosti žili převážně námořní kapitáni. Úzké a klikaté uličky jsou zde lemovány neoklasicistními honosnými sídly. Další částí města je Ano Siros, neboli „Horní Syros“, který na vás dýchne svou středověkou atmosférou. Procházet se můžete úzkými uličkami a klenbami, přičemž budete neustále zdolávat bezpočet schodů. Na pahorku tyčícím se nad městem byla vystavěna katedrála Svatého Jiřího a vedle ní stojí historické středisko. Nedaleko pod ní se nachází kláštery jezuitů a kapucínů. V centru městské části Ano Siros stojí také radnice se středověkým historickým archivem a muzeem populárního skladatele Markose Vamvakarise.  Pravidelně se zde konají nejrůznější folklórní festivaly.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA