Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skopelos

Skopelos - informace o městě

Skopelos je hlavním městem stejnojmenného ostrova a někdy bývá také nazýváno Chora. Nachází se zde důležitý přístav a svůj trvalý domov zde má přes 3000 obyvatel.  Město je situováno na jeho severovýchodním pobřeží, které je jinak většinou neobydlené. Malebné městečko Skopelos je tvořeno labyrintem z bílých domků natěsnaných na sobě, které jsou zasazeny do svahu. Úzké uličky mezi těmito domky jsou lemovány množstvím obchůdků a krámků se suvenýry a tradičním zbožím. Může se vám stát, že se ve spleti těchto klikatých uliček snadno ztratíte a nebudete moci najít východ. Typická středomořská architektura je navíc ovlivněna benátskými prvky a tvoří typickou atmosféru řeckého ostrovního střediska.

Toulání po městě je příjemné v kteroukoliv denní i noční hodinu. Pokaždé totiž můžete zakotvit a posedět v některé z místních rybářských taveren či restaurací a objednat si čerstvou rybu nebo plody moře. Při dobré sklence vína nebo ouza můžete také pozorovat moře a vychutnávat jedinečné a neopakovatelné výhledy. O zábavu se postarají bary a otevřen je zde dokonce i jazzový klub.

Najdeme zde také zbytky hradeb a starověkého městského opevnění, spousty kapliček a klášterů s typickými modrými kopulemi. Skopelos je romantickým městečkem, kde spíše než davy hlučných turistů potkáte procházející se zamilované dvojice. Novomanželé zde například rádi tráví své líbánky. Takovýto klidný charakter si zachovalo už jen málokteré ostrovní město v Řecku.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA