Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Glossa

Glossa - informace o letovisku

Glossa je městečko na ostrově Skopelos. Je druhým největším městem a také druhým přístavem tohoto nevelkého ostrova. Město je obklopeno borovými lesy a divokou přírodou, pláže jsou oblázkové. Uličky jsou původně stavěné tak, aby jim mohly projet povozy táhnuté oslíky. Proto jsou poněkud malé a nehrozí tak velký dopravní ruch. Ulice jsou po obou stranách lemovány bílými domečky s dřevěnými balkony a terakotovými střechami.

Do města se většinou vstupuje přístavem, který se oficiálně jmenuje Loutraki, všichni mu ale říkají prostě Glossa, tak se tím nenechejme splést. I tento ostrov oplývá historií, vidět můžeme například zbytky antických lázní, antické citadely ze 4.stol.př.n.l.  nebo zříceniny svatyně bohyně Athény z 5.století.

Ve městě se nachází velice kvalitní a vyhlášené taverny – Agnanti a Maistrali. Vaří zde výborně nejen řecké, ale také všeobecně evropské jídlo. Vynikající jsou pokrmy z moře, kozí sýry a místní víno.

Díky tomu, že na ostrov ještě nedorazila masová turistika, je zdejší příroda naprosto nezničena. Především na jaře a na podzim můžeme pozorovat mnoho druhů ptáků, motýlů, žasnout nad trsy sasanek, lilií a orchidejí. Pohyb po ostrově je zajištěn většinou autobusem. K individuální dopravě je možné využít docela dobrou vybavenost autopůjčoven.

V dnešních poněkud vzrostl cestovní ruch díky filmu Mamma Mia, který zde byl v roce 2007 natáčen. Lidé zde přijíždějí, aby se podívali na místa, která se ve filmu objevila – kaplička Agios Ioannis, záliv a pláž Kastani, atd.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA