Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skiathos

Skiathos - informace o městě

Skiathos, hlavní město stejnojmenného ostrova leží na jeho východním pobřeží a najdeme zde jediný přístav na ostrově. Jde vlastně o dvě přístaviště, z nichž jedno slouží pro výletní čluny a druhé pro rybářské bárky. Návštěvníci ostrova se tak odtud mohou jednoduše a rychle dostat na další řecké ostrovy. Samotné městečko je rozložené na dvou skalních hřebenech po obou stranách malé přístavní zátoky. Žije zde naprostá většina obyvatel ostrova, kteří se živí převážně rybolovem nebo prací v cestovním ruchu. Město je rodištěm známého řeckého spisovatele Alexandrose Papadiamantise, jehož muzeum dnes najdete v boční uličce nedaleko vyhlášené taverny Mouria, které je proslulá skvělou tradiční gastronomií.

Pro toto starobylé městečko jsou typické úzké uličky plné taveren a restaurací, které lákají k ochutnávce řeckých specialit nebo k posezení u skleničky dobrého ouza. Na každém kroku narazíte na nějaký obchůdek či krámek se suvenýry a řemeslnými výrobky. Uličky lákají k příjemným romantickým procházkám v kteroukoliv denní či noční hodinu. Najdete zde i několik klubů a diskoték, které zajišťují městu společenský a noční život. Na město je nejhezčí pohled přímo z moře a zaujme vás na první pohled. Ze Skiathosu vede jediná ostrovní silnice, která je dlouhá 17 km a spojuje hlavní město s ostatními letovisky. Dostanete se po ni také na letiště nebo do horské vesnice Evangelistrias. Naproti přístavu se nachází poloostrov Boutzi, kde se v létě pravidelně konají divadelní představení pod širým nebem.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA