Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pythagorion

Pythagorion - informace o letovisku

Na jihovýchodním pobřeží ostrova Samos se nachází poměrně živé a turisticky hojně navštěvované středisko Pythagorion. Městečko bylo pojmenováno po matematikovi a mysliteli Pythagorovi, který se na ostrově narodil. Toto přístavní město si dodnes uchovává svůj tradiční řecký a romantický ráz. Atmosféru dokreslují ještě staré domky s křivolakými uličkami, které dávají městu nezapomenutelný charakter.

Pythagorion svým návštěvníkům nabízí koupání v průzračně čistém moři a relaxaci na písčito-oblázkové pláži. Pláž má velmi pozvolný vstup do moře, proto je vhodná pro rodiny s dětmi a méně zdatné plavce. Máte možnost zde vyzkoušet také širokou nabídku vodních sportů, nebo si zahrát plážové hry. Podél města se táhne promenáda, která je lemovaná nepřeberným množstvím restaurací, taveren, barů a zábavních podniků. Je zde tedy dostatek zábavy ve večerních i nočních hodinách a rozhodně se zde nebudete nudit.

Městečku dominuje malý rybářský přístav, kde kotví rybářské a výletní lodě, ale také luxusní jachty. Molo přístavu je vyzdobeno sochou známého Pythagora. V Pythagorionu můžete navštívit také Archeologické muzeum, Eupalionský palác, pozůstatky středověkého divadla nebo ruiny hradu z 19. století, který byl vystavěn jako obrana proti Turkům. Pěšky nebo autem se můžete vydat do 5 km vzdáleného městečka Mytilinii, kde jsou v muzeu k vidění fosilie prehistorických živočichů. Vypravit se můžete také do nedalekého městečka Iraion nebo Potokaki.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA