Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pythagorion

Pythagorion - informace o letovisku

Na jihovýchodním pobřeží ostrova Samos se nachází poměrně živé a turisticky hojně navštěvované středisko Pythagorion. Městečko bylo pojmenováno po matematikovi a mysliteli Pythagorovi, který se na ostrově narodil. Toto přístavní město si dodnes uchovává svůj tradiční řecký a romantický ráz. Atmosféru dokreslují ještě staré domky s křivolakými uličkami, které dávají městu nezapomenutelný charakter.

Pythagorion svým návštěvníkům nabízí koupání v průzračně čistém moři a relaxaci na písčito-oblázkové pláži. Pláž má velmi pozvolný vstup do moře, proto je vhodná pro rodiny s dětmi a méně zdatné plavce. Máte možnost zde vyzkoušet také širokou nabídku vodních sportů, nebo si zahrát plážové hry. Podél města se táhne promenáda, která je lemovaná nepřeberným množstvím restaurací, taveren, barů a zábavních podniků. Je zde tedy dostatek zábavy ve večerních i nočních hodinách a rozhodně se zde nebudete nudit.

Městečku dominuje malý rybářský přístav, kde kotví rybářské a výletní lodě, ale také luxusní jachty. Molo přístavu je vyzdobeno sochou známého Pythagora. V Pythagorionu můžete navštívit také Archeologické muzeum, Eupalionský palác, pozůstatky středověkého divadla nebo ruiny hradu z 19. století, který byl vystavěn jako obrana proti Turkům. Pěšky nebo autem se můžete vydat do 5 km vzdáleného městečka Mytilinii, kde jsou v muzeu k vidění fosilie prehistorických živočichů. Vypravit se můžete také do nedalekého městečka Iraion nebo Potokaki.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA