Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Karlovassi

Karlovassi - informace o letovisku

Karlovassi je po hlavním městě druhým největším městem ostrova Samos a v minulosti bývalo dokonce jeho nejvýznamnějším centrem. Leží na jeho severním pobřeží a v současnosti je jedním z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších letovisek ostrova. Je velmi živé, plné historie a kultury.

V centru Karlovassi si dnes můžete prohlédnout pěkně zachovalé patricijské domy, ale také řadu kostelů a kapliček. Toto romantické přístavní městečko má dokonce univerzitu, proto v jeho ulicích potkáte mnoho mladých lidí. Ti Karlovassi dodávají svěží atmosféru a díky nim se zde také nachází tolik možností zábavy a kulturního vyžití. Mnohé podniky lákají k tanci a poslechu tradiční i moderní hudby. K posezení pak zvou taverny, kavárny a restaurace nabízející ochutnávku místních specialit.

Na své si v Karlovassi přijdou jak milovníci noční zábavy, ale také všichni, kteří tomuto zrovna neholdují. Většina ubytovacích kapacit se totiž nachází mimo centrum a podél pobřeží. Ubytování je tak zajištěno v klidných zónách, kde najde každý dostatek soukromí. Podél pobřeží byly vystavěny hotely a penziony, vede tudy také promenáda lemovaná nesčetnými obchody a obchůdky se suvenýry, dárky, ale i s potravinami. Promenáda je od místní oblázkové pláže oddělena poměrně málo frekventovanou komunikací.

Pláže v Karlovassi jsou převážně písčito-oblázkové a omývané průzračně čistými vodami Egejského moře. Mají pozvolné svažování, díky čemuž jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Kdo má zájem, může si vyzkoušet některý z vodních sportů. Nabízí se například windsurfing, kiting nebo jízda na vodních lyžích. Po takovémto sportovním výkonu je dobré zajít uhasit žízeň do přilehlého plážového baru.

Karlovassi má skvělou polohu mezi zelenými kopci pokrytými borovicemi a olivovými háji. V regionu se také pěstuje vinná réva. Město je tak ideálním výchozím místem k mnoha zajímavým výletům. Jestliže vám není cizí pěší turistika, můžete se příjemnou procházkou dostat až ke zdejšímu vodopádu, případně můžete objevovat malebné pobřeží či vnitrozemí.

Toto přímořské letovisko má přímé autobusové spojení s hlavním městem ostrova Samos, pokud tedy zatoužíte po větším ruchu a bohatších možnostech nákupů a zábavy, vydejte se tam. Z Karlovassi je možné se autobusovou linkou dostat i do Pythagoria. Transfer z letiště asi 70 minut.

 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA