Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Patras

Patras - informace o letovisku

Patras je třetím největším městem na Peloponéském poloostrově a trvale v něm žije kolem 160 tisíc obyvatel. Rozkládá se v centru Patraského zálivu a je správním, kulturním a hospodářským centrem celého kraje. Jeho historie sahá až do antiky, jeho význam však začal růst až ve 2. století př. n. l. V roce 2006 byl Patras vyhlášen evropským městem kultury. Pokud přijíždíte do kraje Achaia vlastním autem nebo na motorce, je pro vás Patras jakousi vstupní branou do Řecka. Najdeme zde největší nákladní i osobní přístav na celém poloostrově. Přijíždí sem mnoho trajektů plujících z jadranských přístavů Itálie a Chorvatska a řada z nich pluje dál na Jónské ostrovy.

V centru města najdete jak moderní obchody se značkovým oblečením, tak i zapadlé krámky se starožitnostmi. Je zde spousta kaváren, taveren a restaurací, které vás lákají na chutné a voňavé tradiční řecké pokrmy. Město je převážně modernějšího rázu, proto zde nenajdete příliš mnoho historických památek. Většina z nich byla navíc vypálena Turky během povstání místního obyvatelstva. Zachovala se zde benátská pevnost Kastro z 6. století, ruiny akropole a římské divadlo, které prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Místní muzeum ukrývá zajímavé exponáty z nejrůznějších období vývoje města. Pravidelně se zde koná karneval, který je velkou místní kulturní událostí. Přibližně 9 km od Patrasu se nachází vinárna z roku 1854, která produkuje jedno z nejlepších řeckých vín. Byla založena bavorským baronem von Claussem. Pokud se vydáte na jihovýchod od Patrasu, dojedete ke kdysi významné vesnici Olympia, která dnes již žije jen ze zašlé slávy.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Létáme na Řecké ostrovy: Kréta, Rhodos, Kos, Rhodos, Zakynthos, Korfu,... z Brna, Prahy a Ostravy. Z široké nabídky společně vybereme tu nejlepší dovolenou pro Vás. S námi cestujete již 29. sezónu!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA