Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mykonos Town

Mykonos Town - informace o městě

Mykonos Town, hlavní město ostrova Mykonos je místními obyvateli nazýváno „Hora“ a obklopuje ho pestrobarevný přístav, kde kotví malé rybářské lodě i luxusní jachty. Pro město jsou typické větrné mlýny, bílé kostelíky a domky, které jsou usazeny v přírodním prostranství, jako by byly součástí přírody. Tyto domky s dřevenými pomalovanými okenicemi a balkony pak tvoří úzké bílé uličky, kde jsou schované malé obchůdky se suvenýry, hospody i malé kostelíky. Najdete zde také mnoho stylových taveren, kavárniček a denních i nočních podniků. V části města nazývané jako „Malé Benátky“ můžete objevit vyhlášené butiky.

Pokud v uličkách Hory narazíte na procházející se pelikány, nedivte se. Pelikáni jsou maskoty celého ostrova Mykonos. Zajímavostí města je pahorek Kastro, kde se nachází komplex kostelů Paraportiani, jež jsou národním kulturním památníkem. Některé z nedalekých středověkých městských domů byly v minulosti určeny k ochraně Hory před útoky ze západní strany ostrova. Milovníky historie přitahuje ve městě Archeologické muzeum, kde jsou vystaveny sochy, figuríny a nálezy z hrobek z ostrova Rheina. Dále zde můžete navštívit Folklórní muzeum či Egejské námořní muzeum. V Mykonos Town je možné si užívat neutuchajícího nočního života a na druhé straně také užívat klidu příjemně šumícího moře.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA