Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lefkada

Lefkada - informace o městě

Na severovýchodě ostrova Lefkada se rozkládá jeho hlavní město Lefkada, někdy též Lefkas, v němž žije okolo 7 tisíc obyvatel. Je jakousi branou na celou Lefkadu, vítá všechny návštěvníky, kteří se na ostrov vypravují po pevnině. Přestože město působí na první pohled velmi klidným dojmem, jeho přístav i úzké uličky v centru jsou plné života.

Původní hlavní město Leukas se nacházelo asi 3 km od dnešního města a podle historiků bylo jedním z největších řeckých měst té doby. Z pevniny je možné se na ostrov a tedy i přímo do jeho hlavního města dostat po padacím mostě. Tím prvním, co každý návštěvník Lefkady spatří, bude pravděpodobně mohutná benátská pevnost Santa Maura, která byla postavena okolo roku 1300 jako ochrana města před nájezdy pirátů. I když se jí nepodařilo uchovat v celé její kráse, zůstaly z ní jen obvodové zdi a střílny s děly, je velkým turistickým lákadlem, které stojí za návštěvu. V současnosti bývá pevnost dějištěm kulturních akcí a každoročně se zde koná festival s názvem "Slovo a umění".

Lefkas je správním střediskem celého ostrova a také jeho kulturním centrem. Kromě mnoha zajímavých památek, kostelů a krásných náměstí, ukrývá město také řadu muzeí a galerií. Velmi zajímavé je například muzeum gramofonů, které bychom na ostrově asi nečekali. Při procházce můžete narazit na mramorové bysty významných osobností ostrova, jako byli například vlastenec a politik Aristotelis Valaoritis (1824-1879) nebo jeden z největších novodobých řeckých básníků a japanolog Lafcadio Hearn (1850-1904). V Lefkadě působí také jeden z nejstarších městských orchestrů Řecka s názvem Filarmoniki. 

S výjimkou hlavní letní turistické sezóny žije hlavní město poklidným životem. Je příjemným místem pro relaxaci a oddych. Jeho malebná pěší zóna nabízí řadu obchodů, obchůdků, taveren, cukráren, kaváren i restaurací. Můžete posedět u dobré kávy, lahodného vína nebo si vychutnat tradiční řeckou pálenku ouzo. Kromě města samotného je zajímavé také jeho okolí. Asi 3 km jižně se nachází klášter Faneroméni či pozůstatky antického města Leukas s akropolí, vodovodem, částmi hradem a divadlem. Nedaleko Lefkady můžete navštívit také krásnou Alabastrovou jeskyni zdobenou stalaktity a stalagmity.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA