Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Karpathos (Pigadia) - informace o městě

Na ostrově Karpathos se rozkládá stejnojmenné hlavní město, které místními však bývá častěji nazýváno Pigadia. Vystavěno bylo v mírně kopcovité krajině na jihovýchodním pobřeží ostrova. Toto město ležící v zátoce Vrondi je nejživějším a největším centrem dění na ostrově, zároveň také jeho správním střediskem. Podél letoviska se táhne malá promenáda lemující mořské pobřeží. Najdete zde spoustu taveren, restaurací, obchůdků a barů. Ochutnávka místních kulinářských specialit pro vás bude jistě příjemným zpestřením pobytu. Určitě byste neměli vynechat návštěvu zdejšího přístavu s kouzelnou atmosférou, kde můžete pozorovat rybáře, jak přiváží čerstvé úlovky nebo spravují své staré bárky. Vyplouvají odtud i výletní lodě a trajekty směřující k okolním ostrovům.

Velkým lákadlem Pigadie je téměř 4 km dlouhá pláž se zlatavým pískem, kde můžete vyzkoušet celou řadu vodních sportů, nebo se věnovat plážovým hrám, jako je volejbal. Ideální podmínky jsou zde zejména pro windsurfing. Pláž má pozvolný vstup do křišťálové čistého moře, proto ji vyhledávají hlavně rodiny s malými dětmi a méně zdatní plavci.

Na své si v Pigadii přijdou i milovníci řecké historie. Mezi nejvýznamnější památky patří raně křesťanská bazilika Agia Fotini, která se nachází v blízkosti pláže. Za vidění stojí také antická Akropole, monumentální hrobka v Poseidonově jeskyni a archeologické muzeum. Jedinečným zážitkem se stane i procházka úzkými uličkami staré části Pigadie. Městečko je jinak poměrně moderní a návštěvníkům poskytuje velmi kvalitní zázemí pro strávení příjemné a ničím nerušené dovolené. K dispozici jsou vám supermarkety, internetová kavárna, půjčovny aut a motorek nebo bankomat.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA