Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arkasa - informace o letovisku

Na jihozápadním pobřeží Karpathosu se nachází poklidná vesnička Arkasa, která je mnohými považována za nejkrásnější na celém ostrově. Tato tradiční řecká vesnička leží uprostřed úrodné oblasti a na první pohled tak každého zaujme svou bujnou vegetací. Na pohled druhý pak také významnými historickými památkami, které se nalézají nedaleko.

Arkasa leží v oblasti, která patří k těm nejvíce se rozvíjejícím na Karpathosu z hlediska turistického ruchu. Tradiční život a folklór místních lidí se zde setkává s moderní výstavbou, vše je naštěstí udržováno v jakési normě. Díky tomu, že je možné zde poznat pravý řecký život a kochat se mnoha starými památkami, je Arkasa pro zahraniční návštěvníky tak atraktivní. Turisté se mohou ubytovat v opravdu kvalitních hotelích, penzionech či studiích, zajít si na jídlo do vyhlášené restaurace, taverny nebo na drink do baru a seznámit se s typickou ostrovní gastronomií.

V Arkase nechybí ani obchody nejrůznějšího druhu či všelijaké turistické služby. Tím největším lákadlem jsou však zdejší krásné písečné pláže pozvolně se svažující do vod Středozemního moře. Snad nejznámější pláží zde je St. Nicholas, která byla v minulosti dokonce oceněna Modrou vlajkou EU. Pláže jsou ideální pro relaxaci, plážové sporty a jsou základnou pro mnohé vodní sporty.

Arkasa potěší každého milovníka klidu a pohody, romantické duše a zkrátka každého, kdo chce na dovolené vypnout a být daleko od všeho shonu a hektického života. Do sytosti si zde můžete užívat mořských vln, nebo se vypravit na průzkum okolí – nabízí se například výšlapy na okolní kopce. Čas se zde dá trávit různě, ale nudit se nikdy nebudete. Jelikož patří Arkasa mezi nejstarší města na ostrově Karpathos, najdete v ní zajímavé upomínky na doby její dávné slávy.

Na vrcholu mohutného skalního výběžku vybíhajícího do moře si můžete prohlédnout pozůstatky antického města Arkesia a jeho akropole. K ruinám se dostanete asi po 10 minutovém výšlapu. Odměnou za vynaloženou námahu je nádherný výhled do širého okolí, jako na dlani budete mít před sebou celou novodobou vesničku Arkasa i sousední rybářskou vesnici Finiki. Aby toho nebylo málo, v dáli můžete obdivovat ještě protilehlý ostrov Kassos. Arkasa leží asi 16 km od hlavního města a cca 8 km od letiště.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA