Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lefkos - informace o letovisku

Na západním pobřeží Karpathosu se rozkládá turistické letovisko Lefkos, které vyrostlo z původně rybářské vesnice, v níž i dnes žije přibližně jen 30 stálých obyvatel. Během letní sezóny však letovisko ožívá turisty z nejrůznějších koutů Evropy, kteří sem přijíždějí prožít báječnou dovolenou plnou slunce, moře a pohody.

Lefkos ležící asi 30 kilometrů od hlavního města Pidagia se turistům začal otevírat až v posledních letech a ještě stále je na počátku svého rozvoje. Přitom má oblast ideální přírodní předpoklady pro rozvoj turistického ruchu. Těsně vedle sebe se zde rozprostírají hned čtyři krásné zálivy s perfektními plážemi. V prvním zálivu se nachází písčito-oblázková pláž Potali, která je vzdálená asi 20 minut pěšky od centra Lefkosu. Najdete na ní jen pár lehátek, jinak je úplně prázdná. Stejně tak v jejím okolí najdete jen několik domků, minimarket a tavernu. Je to místo, které nabízí dokonalý úkryt před okolním uspěchaným a rušným světem.

Centrální pláž Limani, někdy též nazývaná Lefkou Beach, je písečná a vybavená lehátky, slunečníky a patří k ní i malý přístav. Jde o hlavní záliv Lefkosu, který je jakýmsi centrem veškerého dění. Najdete zde nejvíce taveren, kaváren, restaurací s rybími specialitami i obchůdků. Voda je zde mělká a hladina moře klidná, což je ideální pro malé děti i nepříliš zdatné plavce. Z pláže se nabízí výhled na čtyři nedaleké malinkaté ostrůvky.

Třetí záliv se nazývá Adia Beach, je lemován písečnou pláží a z části je otevřený. To jej dělá vhodným pro vodní sporty, zejména tedy windsurfing, kitesurfing a parasailing. Ze zdejší pláže a také ze sousední pláže Frankolimnionas je pěkný výhled na protilehlý ostrůvek Sokastro, který chrání třetí a čtvrtý záliv před větrem. Užívat si zde můžete koupání, opalování i plážových sportů. Další krásnou pláží je Gialou Chorafi nacházející se ve čtvrtém zálivu, která je tvořená jemným pískem a má pozvolné svažování do moře. U zdejšího přístaviště jsou patrné pozůstatky půlkruhové apsidy raně křesťanské baziliky z 5. století.

Na konci Lefkosu se nachází ještě malé ukryté zálivy Perdikás a Potámi, které rádi vyhledávají vyznavači naturismu. I když je v Lefkosu každoročně vystavěno mnoho nových ubytovacích kapacit, daří se letovisku udržovat si svou poklidnou atmosféru, bez noční zábavy, kde najdete pouze několik taveren, obchůdků a půjčovny aut. Jestliže máte rádi historii, nenechejte si ujít prohlídku ruin kostela Agios Georgios v Ano Lefkos z období Byzance, kde jsou k vidění více jak 800 let staré fresky.

Pokud byste se vydali do kopců zvedajících se za Lefkosem, mohli byste si projít značenou stezku, které vede až k římské cisterně se stropem tvořeným obrovskými kvádry. Ty jsou podepřeny třinácti mohutnými sloupy.  Další stezka vás zavede k obrovské jeskyni, v níž jsou patrné zbytky zdiva starého několik tisíc let. Během archeologických vykopávek zde byly objeveny i střepy keramiky pocházející z římského a helénistického období.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA