Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Aphiartis - informace o letovisku

Aphiartis je letovisko ležící v zálivu na jihu ostrova Karpathos, asi 20 km od hlavního města ostrova Pigadie. Středisko je situováno v malebném zálivu nejjižnější části území. Aphiartis coby ráj surfařů je asi nejvýstižnějším označením této lokality. Zdejší přírodní scenérie jsou úchvatné. Žlutá skaliska se zvolna svažují k dlouhé písčité pláži a do azurových vod Středozemního moře.

V Aphiartis se nabízí několik menších ubytovacích zařízení hotelového typu nebo ubytování v soukromí. O dobré občerstvení je postaráno v několika zdejších tavernách a barech. Surfaři zde přijíždějí za nevšedními zážitky. Místo se totiž těší příznivým povětrnostním podmínkám. V letním období zde není nouze o pravidelný přísun silného větru „Meltemi“, který vytváří nádherné vlnění mořské hladiny. Pro ty, kdo si chtějí vyzkoušet surfování nanečisto, ještě než vyrazí naostro na širé moře, se nabízí skvělá příležitost v takzvané Slepičí zátoce, která má mělčí vodu. V místě jsou velmi dobře vybavené půjčovny, a tak sportovní nadšenci nemusí mít ani vlastní náčiní.

Karpathos je velmi tradiční ostrov dosud nedotčený masovou turistikou, a tak je atraktivní především pro svou nádhernou přírodu. Ostrov láká svými kouzelnými plážemi s hrubozrnným pískem nebo oblázky a malebnými přírodními scenériemi. Jih ostrova, který je hned po Rhodosu svou rozlohou asi 301 km2 druhým největším ostrovem souostroví, je hojně vyhledáván surfaři, kteří tu najdou několik surfařských základen.

Pověstná krása ostrova očarovala staré Řeky natolik, že byl domovem mnoha bájných postav. Na základě jedné legendy byli prvními ostrovními obyvateli syn Urana a Gai - obr Lapetus a bratr Crona, který byl otcem Dia. Jiná verze praví, že na ostrově žili společně všichni Titáni.

Na ostrově, na kterém žije přes 6 500 starousedlíků, se dodnes nacházejí horské obce, v nichž se stále dodržují starobylé zvyky jako například středověká řemesla, oblékání do místních krojů, folklórní hudba a zpěv.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA