Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Parga - informace o letovisku

Na severozápadě Řecka se u pobřeží Jónského moře rozkládá městečko Parga s asi 2000 obyvateli, které se může pyšnit svou bohatou historií a antickými kořeny. Parga leží naproti ostrovům Korfu, Paxos a Antipaxos a dnes je jednou z nejnavštěvovanějších lokalit pevninského Řecka. Ukrývá se v zátoce, asi 65 km od města Preveza. Pargu obklopuje bujná vegetace, hory, staleté olivovníky a hlavně překrásné pláže, které jsou sem tam odděleny skalnatými útesy. Veškeré potřebné služby si můžete zařídit přímo v přístavu, kde se nachází také většina obchodů a obchůdků nabízející pestrou paletu nejrůznějšího zboží. Jelikož byla Parga vystavěna terasovitě, máte zde ke všemu blízko.

V Parze nenajdete žádné vysoké hotely světových řetězců, vše zde zůstalo příjemně malé. Ubytování je možné v apartmánech nebo studiích. Při procházce přímořskou promenádou vás budou lákat všemožné vůně valící se ze zdejších restaurací a taveren. V nabídce jsou typická řecká jídla spolu s dobrými místními víny a tomu se nedá odolat!

V letovisku Parga je návštěvníkům k dispozici několik písčito-oblázkových bílých pláží. Hlavní městskou pláží je Krioneri a hned za městem se nachází menší pláž Piso Krioneri. Vodní taxíky vás mohou odvézt také na nedaleké rozlehlé a velmi atraktivní pláže Valtos a Lichnos.  Z Pláže Valtos, která je rozlohou největší v Parze je jedinečný výhled na impozantní Benátský hrad a nedaleké ostrovy Paxos a Antipaxos. Na všech plážích mohou turisté využívat různých služeb a atrakcí, jako je například vodní lyžování, jízda na banánu, jízda na kruhu a mnoho dalších. Můžete si pronajmout lehátka, slunečníky nebo motorový člun. Za návštěvu stojí i kouzelná jeskyně Aphrodite.

Parga je vyhledávaným cílem všech věkových kategorií, především díky labyrintu vytvořenému z úzkých uliček, domkům s červenými střechami, zřícenině Benátského hradu nebo ruinám Ali Pashova sídla s nádherným výhledem na ostrov Korfu.  Jedinečný je také přilehlý ostrůvek Panagia, na němž září typicky řecký bílý kostelík.

Historie Pargy je spojena s nadvládou Benátčanů, Turků, Francouzů, Rusů i Angličanů. Každoročně se zde 15. srpna koná oslava Panny Marie, která má připomenout bouřlivou historii tohoto místa. Pokud budete zrovna v tomto období trávit v Parze svou dovolenou, rozhodně si nenechte oslavy ujít.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA