Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vrontados

Vrontados - informace o letovisku

Na východním pobřeží ostrova Chios se jen pár kilometrů severně od hlavního města rozkládá letovisko Vrontados. Je považováno za jakési předměstí hlavního města Chios a neustále se rozrůstá. Původně se zde nacházela jen rybářská vesnička, ze které se stalo poměrně rušné středisko. Každoročně přivítá tisíce návštěvníků.

Většina mladých obyvatel se v současnosti živí prací v cestovním ruchu, starší generace se stále zabývá zemědělstvím a rybolovem. Rozvinutý je rovněž námořní průmysl, který má v oblasti dlouhou historii. Symbolem městečka se stal pomník neznámého námořníka, kterého vytvořil řecký sochař Thanassis Apartis. Pomník byl umístěn na pobřeží, naproti městské radnici. V obci se nachází také hrob významného řeckého lingvisty Yiannise Psiharise.

V horní části Vrontadosu můžete navštívit Námořní muzeum, kde jsou k vidění repliky starých lodí, dřevořezby a relikvie. Dalším zajímavým muzeem je Philoproodos, v němž si můžete prohlédnout, jak vypadala vesnice v dřívějších dobách a seznámit se s její rybářskou minulostí.

Městečko lemuje pěkná a dostatečně velká pláž, která se zpozvolna svažuje do moře. Pro svou čistotu byla oceněna Modrou vlajkou EU. Najdete na ní sprchy, toalety i převlékárny. Nechybí samozřejmě nabídka všemožných vodních sportů, jako windsurfing, kiting, parasailing, jízda na vodních lyžích nebo skútrech. Pláž lemují luxusní plážové bary a restaurace nabízející ochutnávku tradičních řeckých specialit a darů moře.

Pokud vás zajímá historie, můžete navštívit pozůstatky baziliky sv. Isidora z 5. století, které se nachází v severní části Vrontadosu. Tato stavba není jedinou na ostrově Chios, která nese jméno tohoto mučedníka. Pokud byste se vydali na prohlídku ostrova, určitě byste narazili na několik kostelů nesoucích Isidorovo jméno. Isidor se narodil v Alexandrii a v dobách vlády Dekia, tedy okolo roku 250 našeho letopočtu, se stal mučedníkem.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA