Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chios

Chios - informace o městě

Na východním pobřeží ostrova Chios se nachází hlavní stejnojmenné město Chios, jehož součástí je také důležitý přístav. Žije zde téměř polovina veškerých obyvatel ostrova, což se odráží především na rušné dopravě. Chios je i hlavním obchodním a administrativním centrem ostrova, proto v ulicích vládne čilý ruch.

Oproti jiným městečkům na ostrově působí Chios poněkud neuspořádaně a hekticky. Ulice jsou přeplněné auty a motorkami, mezi nimiž pobíhají chodci. Jakmile ovšem opustíte toto rušné centrum a dostanete se do postranních uliček, přijdete „metropoli“ na chuť. Zapadlé koutky města Chios mají jedinečnou atmosféru s nádechem starých časů. Uličky lemované obchůdky, kavárnami a tavernami vedou až k hlavní dominantě města, kterou je hrad z období Janovanů obehnaný městským opevněním. Po cestě je možné narazit na několik krásných tureckých domků, které jsou ozdobené květinami.

Oblast byla údajně osídlena již před mnoha tisíci lety, historie se tak odráží na mnoha památkách. Středu města vévodí stará muslimská mešita Mecidige, v níž se nachází Byzantské muzeum. Za prohlídku stojí ještě další městská muzea - archeologické, námořní a Muzeum Philipa Argentiho, které sídlí ve stejné budově jako knihovna Korais. Ta je jednou z největších v celém Řecku. V Chiosu sídlí dokonce ekonomická fakulta Egejské univerzity, díky které je ve městě poměrně živo i mimo hlavní turistickou sezónu.

Hlavní město lemuje v délce několika kilometrů východní pobřeží ostrova a tak zde není nouze o pláže. Ty jsou velmi příjemné, čisté, ale zpravidla jim chybí vhodné turistické zázemí, jako jsou sprchy, toalety nebo převlékárny. Pokud si půjčíte auto nebo motorku, rozhodně se vypravte na poznávací výlet za opuštěnými plážemi v okolí. Pláže se pozvolně svažují do moře, jsou tak ideální pro vodní radovánky dospělých i dětí.

Pokud se rádi věnujete nakupování, navštivte městské tržiště, kde jsou k dostání právě ulovené ryby, čerstvé ovoce a zelenina. Do místního přístavu přijíždějí každý den lodě z Pirea, které pak dále pokračují na Lesbos, Limnos a míří na sever do Kavaly a Soluně. Nedaleko hlavního města se nachází neomítnuté větrné mlýny, které jsou typickou ukázkou místní architektury. Za návštěvu v okolí stojí staré mastixové vesničky, které vypadají, jako by se v nich zastavil čas.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA